تولید لولاویراق آلات ساختمانی

تکنولوژی تولید

در گذشته تکنولوژی تولید پیچ موجود نبود و میخ از روسیه وارد می شد و به دلیل مصرف بالای میخ تولیدکنندگان زیادی در این حوزه داشتیم اما امروزه دو یا سه واحد تولیدی در این بخش فعالیت می کنند، آن هم نه مثل سابق. در حال حاضر میخ معمولی وارد نمی شود مگر میخ فولادی و میخ های منگنه. میخ های فولادی نیز به دلیل مقرون به صرفه بودن واردات از چین از این کشور وارد می شوند.
 به جز دو یا سه قطعه که به دلیل نبود امکانات و تجهیزات قادر به تولید آن در داخل نیستیم اکثر قطعه ها در ایران تولید می شود. اما در این بین واردات نیز باید وجود داشته باشد. در حال حاضر بیشتر قطعاتی که تولید آن در داخل مقرون به صرفه نیست، وارد می شود. این واردات از اروپا و چین صورت می گیرد اما اخیرا اقداماتی نیز برای واردکردن برخی قطعات از کشور هند انجام شده است. در زمینه صادرات نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق و افغانستان قطعاتی صادر می شود اما
 بیشترین و بزرگ ترین بازار صادراتی ما بازار عراق و افغانستان است.

رابطه مستقیم این صنف با ساختمان سازی

رکود ساختمان باعث افت بازار شده است و این می تواند تهدیدی برای صنف ما باشد. صنف ما رابطه مستقیمی با ساختمان سازی دارد؛ زمانی که صنعت ساختمان سازی در ایران افت کرد تاثیر مستقیمی بر صنف ما گذاشت. محصولات ارائه شده در صنف ما به دلیل اینکه مصرفی نیستند ممکن است سالیان سال مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشند، تنها ممکن است مدل آن قدیمی شده و مصرف کننده به تعویض آن اقدام کند.

نجارشریفی ادامه می دهد: مهم ترین ایراد صنف ما این است که در آخرین مرحله ساختمان سازی قرار گرفته ایم. به طور مثال شخص در شروع ساختمان سازی از تخریب گرفته تا خرید آهن و… پول نقد خرج می کند اما زمانی که به مرحله آخر که همان خرید یراق آلات و دستگیره است می رسد دیگر پول نقدی ندارد. حال شخص می رود سراغ اینکه هم قیمت را بشکند هم جنس ارزان و بی کیفیت خریداری کند و این باعث خرابی بازار صنف ما می شود.

نظرات

نظر شما درباره این مطلب